KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16295024
nr 1629 5024
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52, blomsterstilleben. Olja på pannå, 22x28cm, yttermått inklusive ram: 30x37cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:47:44
17/6 19:42:45
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz